PROGRAM 2018

Pražské vinobraní má za sebou úspěšný třetí ročník, a tak jsme se rozhodli vinobraní zopakovat. Degustační menu vám nabídne výběr kvalitních vín z celého světa i tuzemska, nebo třeba nefalšovaný burčák i pestré kulinářské speciality.

Sobota

11:00

Začátek akce

Zahájení akce společně s moderátorem Antonínem Duchoslavem.

11:30

Cimbálová muzika

Cimbálová muzika Alexandra Vrábela hraje a zpívá písně z Moravy, které jsou jejím domovem, ale interpretuje také melodie české, slovenské, maďarské i romské. Cimbálová muzika se zabývá i světovým repertoárem, který potěší také starší generaci. Jedná se o světové evergreeny včetně některých jazzových i swingových standartů.

VÝROBA VLASTNÍHO BURČÁKU

Vlastní chutná nejlíp!

Na Pražském vinobraní 2018 si pod vedením odborníků vyzkoušíte, jak se burčák vyrábí a vlastnoručně připravený nápoj si i odnesete domů

Výroba burčáku bude hlavně zábava. Pokud nevíte, co všechno je potřeba, než si vychutnáte doušek jemně nakvašeného vinného moštu, můžete to zkusit s námi. Změřte síly v soutěži o nejrychlejší lisování burčáku nebo se zapojte do klání ve šlapání hroznů.

Pokud s sebou vezmete i děti, a dětská zóna už jim bude malá, vyšlete je do soutěže v lisování nebo na výrobu moštu. Ostatně, co se v mládí naučí, ve stáří jako když najdou!

DEGUSTACE VÍN

Ochutnejte to nejlepší z vinic Čech, Moravy a Slezska. Desítky vinařství pečlivě vybraly ta nejchutnější vína ze svých sklípků, abyste je mohli jemně poválet na jazyku, nechat naplno rozvinout jejich chuť i vůni a dozvědět se zajímavosti o jejich původu. Stačí jen přistoupit a nechat si nalít…

Neupejpejte se a proměňte pouhou ochutnávku v přátelské popovídání. Tajemství výroby vám vinaři asi neprozradí, ale rádi vám pomohou při jeho výběru, přidají tipy, jak rozeznat různé druhy vína i proč je právě to jejich nejlepší.

Chcete si víno pěstovat sami? Proč ne! Zkušení pěstitelé pro vás připravili sazenice vinné révy pro oblast Prahy a středních Čech a ochotně vám vysvětlí vše o jeho pěstování. Stačí jen přijít a užít si víkend na Pražském vinobraní.

OBČERSTVENÍ A DELIKATESY

Co by bylo dobré víno bez lahodných sýrů, masa, šunky a dalších domácích dobrot přímo od českých farmářů. Na výběru správného občerstvení jsem si dali záležet. Vaše mlsné jazýčky potěší a hlad i chuť zaženou speciality z české, vietnamské, mexické nebo řecké kuchyně.

Milovníci slaného i sladkého si přijdou na své. Nechte se unést třeba voňavým perníčkovým snem, s láskou připravenými domácími sendviči nebo čerstvým sýrem vyrobeným na Vysočině. Nebude chybět ani pořádná grilovaná bašta – kuřata, klobásky, sýry i zelenina. Povolte opasky a vybírejte, co hrdlo ráčí.

DĚTSKÁ ZÓNA

Každý rodič si potřebuje občas odfrknout, popovídat si a dostat se mezi lidi. Nemusíte za sebou tahat znuděné malé človíčky nebo řešit náhradní hlídání. Vemte je na Pražské vinobraní s sebou, připravili jsme pro ně spoustu zábavy.

Program pro vaše děti na celý den!

Hamleys vyšle svůj pohádkový autobus plný zábavy a dobrodružství. Nebude chybět nestárnoucí klasika a oblíbená zábava dětí (a někdy i dospělých, přiznejte to!) skákací hrady a trampolíny.

Milují vaše děti komiksové hrdiny nebo víly? Malování na obličej jim umožní dostat se do jejich kůže. Schválně, jestli je pak poznáte!

Střílení z luku probudí nejen v klucích dobrodružnou duši. A kdo nerad střílí, ale má rád rychlá kola, může si užít jízdu na Segway.

ZÓNA OKTOBERFEST

Ať pivo teče proudem!

Exkluzivní zóna pro opravdové pivaře. Jak název napovídá, zažijete kousek atmosféry tradičního pivařského festivalu díky německým kulinářským specialitám, výbornému pivu a příjemné dámské obsluze.

Ať pivo teče proudem!

I na Pražském vinobraní 2018 si může pivař přijít na své. Dopřejte si ochutnávku věhlasných bavorských klobásek, preclíků i jiných typických dobrot a zapijte je douškem dokonale vychlazeného piva.

Zní to jako dobrý nápad? Tak přijďte!

ŽIVÁ HUDBA A ZÁBAVA

K dobrému pití neodmyslitelně patří i zábava. Na 2 scénách vás čeká bohatý moderovaný program. Těšit se můžete na koncert Elly, charismatického Martina Šafaříka nebo energické popové kapely z Olomouce The Gardeners. Nebudou chybět ani soutěže a stand-up komedy.

Máte raději trochu napětí a pořádné akce? Přijďte fandit svému hrdinovi na rytířský souboj. Kdo ví, třeba vám k nohám složí i své srdce (jste-li dáma) nebo jen hlavu čest poraženého.

Pro příznivce klidnější prožitků máme připraveny ukázky řemeslné tvorby nebo someliérský kurz. Po něm si na vínu pochutnáte dvojnásob.

Ostatně, už máte lístek? Ať víme, že vám máme držet místo!

SOUTĚŽE O CENY

Soutěžíte rádi? Proč se vůbec ptáme! Na Pražském vinobraní potěšíme soutěžního ducha každého návštěvníka, od dětí až po dospělé. Poměřte své síly jeden na jednoho nebo v neohroženém týmu a vyhrajte dárkové vouchery, láhev vína nebo rovnou celý sud!

Jak rychle slupnete celý hrozen vína? Dokážete být nejrychlejší a porazit ostatní? Výdrž a nezdolnost si otestujete při lisování burčáku. A pokud máte namakané nohy, jste skvělým adeptem do soutěže ve šlapání hroznů.

Pokud nemáte dost odvahy soutěžit sami, nechte to na dětechať se zapojí do různých dovednostních soutěží nebo skákání v pytli. Vy můžete o to víc fandit a povzbuzovat své známé nebo neznámé favority.

VÝSTAVA ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ

Technika vám nic neříká? Překonejte pochybnosti či ostych a přijďte si prohlédnout opravdu velké stroje světoznámé značky John Deere. A kdo chce být opravdu akční, necháme ho projet se třeba na sekačce či na traktoru 🙂

Když v roce 1837 americký kovář John Deere sestrojil první ocelový pluh na světě, zdaleka netušil, že firma nesoucí jeho jméno se jednou stane největším výrobcem zemědělské techniky. Nechceme vás ohromit historií, zveme vás i s dětmi k prohlídce pořádných strojů, které usnadňují lidem práci už desítky let.

Aby tohle pokoukání nebylo jen pro pány, děti nadchneme malými traktůrky. Přijdou si na své i majitelé rodinných domků, k vidění bude technika k údržbě zahrad.

S vínem v ruce a nějakou dobrotou to bude příjemná podívaná i pro dámy, co říkáte 🙂

SOMELIÉRSKÝ RYCHLOKURZ

Chcete proniknout do tajů nápoje králů? Toužíte se vínu podívat „na štopičku“? V rámci Pražského vinobraní se kromě zábavy můžete i něčemu přiučit. Získejte k vínu úplně nový vztah a umocněte svůj prožitek znalostmi, které vám už nikdo nevezme.

Naučte se správně degustovat a poznat kvalitní vína. Zkušení someliéři vám předají potřebné minimum, které zužitkujete při výběru správného vína přímo pro sebe. O výrobě vína a vinné produkci z různých vinařských oblastí Čech, Moravy a Slezska si pak můžete popovídat přímo s vinaři.

Nabyti čerstvými vědomostmi oceníte a skutečně si užijete i Salon luxusních vín. Polechtejte své chuťové pohárky těmi nejprestižnějšími víny z českých i zahraničních vinic. Ta, která vám zachutnají nejvíc, si můžete zakoupit za exkluzivní ceny a doplnit jimi svou domácí vinotéku.

KUPTE SI NEJLEVNEJŠÍ VSTUPENKY TEĎ V PŘEDPRODEJI.

Nebo využijte naší akci "Rodinné vstupné" 2+2 ZDARMA.
TOP